blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG terzeus
ČLÁNKY
DISKUSIE
SLEDOVAŤ BLOG
Welcome :)
TerzeusPacient č. 34 - Part 5
pridal Terzeus 30.5. 2010 o 11:23

    Mark stále nemohol veriť, že je to pravda. Prečo museli vybrať jeho ako stredobod tohto diania? Prečo práve on? Nikdy toto nechcel. Vysvetľuje to teraz aj to, ako sa sem mohol dostať ten vrah.

    V Markovej hlave bolo toľko myšlienok, až mal pocit, že mu z nich vybuchne hlava. Ten šialenec práve porušil pravidlá... Nikdy sa to nemal nikto dozvedieť, a ak to vie Mark, môžu to vedieť aj ostatní. A šialenec mu v tom nezabráni.

    „Čo myslel tou stenou?“ spýtal sa vrah a namieril nôž dopredu. Mark pokrčil plecami a odvetil: „Netuším, ale viem, čo myslel tou druhou vetou,“ poznamenal na záver.

    Justina od prekvapenia skoro chytil infarkt: „Ty vieš... kde sme?“ vyjachtal zo seba. Mark pomaly prikývol, a nato rýchlo povedal: „Ale nemám s tým nič spoločné, bol som sem dotiahnutý.“  Justinom myklo a vypytoval sa: „Prečo si toto miesto doparoma nespoznal hneď?“

    Mark sa zhlboka nadýchol a hovoril: „Nikdy som nebol v jeho vnútri, počul som o ňom ako sudca, raz som mal jeden prípad, ktorý sa týkal priamo tohto miesta.“ Justin od prekvapenia nedýchal. Zdalo sa, že vrah tiež napäto počúva. „Bol to nejaký brutálny čin?“ spýtal sa ho Justin.

    „Nie, vôbec nie. Ale ten človek zavraždil svoju manželku... Priveľmi sa starala do jeho práce. Presnejšie pracoviska,“ povedal Mark a pokračoval, „ten človek na súde hovoril o miestach, ktoré si mi ako ľudia sťažka vieme predstaviť. O podzemných svietiacich bludiskách a budovách ukrývajúcich najväčšie tajomstvá. Všetko to, sa vraj nachádza v jednej oblasti. V Nevade. Prebiehajú tam vraj testy pre ľudí nepoznaných technológií, skúšobné lety strojov aké nepoznáme. A nový projekt je vraj skúmanie ľudského správania, duše, psychiky. A o ten program sa jeho manželka zaujímala,“ povedal Mark. Spomínal si na sieň a toho muža, hovoril o tom ako o záľube, ako o čomsi nadpozemskom, za čo stojí smrť aj tisícov ľudí. Súdna sieň bola vtedy prázdna. Ten človek bol ako keby izolovaný od ostatných. Neboli tam žiadni jeho priatelia, rodina... A od strany jeho manželky prišli len jej rodičia. Dokopy tam bolo asi osem ľudí. Tento súd sa odohral pred týždňom.

    „A ty si myslíš, že ten projekt skúmania psychiky sa práve teraz odohráva?“ spýtal sa Justin zhrozene. „Áno, nazýva sa Isaacus,“ riekol Mark pri spomienke na to, že manželka toho muža sa najviac zaujímala o program psychiky, „ten názov predstavuje Izáka, ktorý bol ochotný obetovať svojho syna, jeho ochota urobiť to, čo od neho Boh žiada, tá obeta má pripomínať tým, ktorý sa programu zúčastnia, že musia obetovať ľudí aby dosiahli čo chcú,“ dodal Mark a všetkým v miestnosti prebehli po chrbte zimomriavky.

    „Ale prečo by ti to povedal? Tým vlastne narušil tento program... Nezistí, čo chcel,“ povedal Justin. Mark pokýval hlavou a povedal: „Ale zistí... Súčasťou programu je, že v bode, kedy sa čosi stane, to niekomu oznámi. Potom sleduje reakcie ľudského správania na túto informáciu.“

    „To je choré!“ skričal vrah. „Viem, ale nič nenarobíme. A ten šialenec... viem, ako sa volá. Je to ten muž, ktorý zabil svoju manželku... Povedal mi to teraz, stena. Je to anagram jeho priezviska – Sante. Denis Sante. On má na starosti tento program,“ hovoril Mark a prechádzal sa po miestnosti.

    „Čo teraz?“ spýtal sa Justin. Mark pokrčil plecami a nevedel, čo povedať. „Nie je to jasné? Dokončíme to... ja sa nenechám pochovať zaživa,“ povedal rozzúrene vrah. „To znamená, že nás zabiješ?“ spýtal sa Mark zhrozene.

    „Vysvetlil si mi to, nechám vás tu,“ povedal vrah so šialeným úsmevom. Mark sa musel cinicky zasmiať...

    Zastal a hovoril: „Tým ľuďom, ktorý túto oblasť vytvorili sa prepečie všetko, už odtiaľto nikdy neodídeme... Nič tu nedržia, ani moju priateľku, ani to, čo povedali tebe, či Justinovi, všetko bolo povedané kvôli tomu, aby sme mali za čo bojovať.“ Vrah sa zastavil a rozmýšľal. „Prečo nám potom chcú dať šancu dostať sa k výťahu?“ opýtal sa napokon.

    „Aby videli, či to niekto dovedie do konca,“ pošepol Mark. „A čo s tým človekom potom urobia?“ spýtal sa vrah zmätene. „Čo asi? Odstrelia ho aby o tom nikdy nikomu nepovedal. Nikto, kto v tejto oblasti nepracuje, alebo je tu ako testovací subjekt sa z tejto oblasti nevráti,“ povedal Mark.

    „Čo je to za oblasť?“ spýtal sa Justin. „Práve som to povedal a vysvetlil!“ vyhŕkol Mark. „Myslím... názov,“ povedal Justin. „Aha... 51... oblasť 51.“  Prístupov 1676
Kvalita článku
(100%) hlasov 3

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Aermoo M1 Rugged
[ 4.8.2018] (príspevkov 0)
Business English pre samoukov + CD
[ 28.4.2018] (príspevkov 0)
Amazing Motospeed V30 RGB Gaming Mouse
[ 9.11.2017] (príspevkov 0)
Amazing Motospeed CK98 RGB Gaming Mechan...
[ 8.11.2017] (príspevkov 0)
Review on Chuwi Lapbook 15,6'' from www....
[ 1.6.2017] (príspevkov 1)
Dojmy produktov z čínskeho e-shopu www.t...
[ 16.5.2017] (príspevkov 6)
Takto vyzerá hrdina nového Mass Effect: ...
[ 5.3.2016] (príspevkov 0)