blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG terzeus
ČLÁNKY
DISKUSIE
SLEDOVAŤ BLOG
Welcome :)
TerzeusPacient č. 34 - Part 2
pridal Terzeus 23.5. 2010 o 12:08

    Mark horúčkovito rozmýšľal a v rukách zvierajúcich hrčovitý pahýľ sa objavil pot. Jeho sused – a celkom dobrý priateľ je ochotný zabíjať aby sa odtiaľ dostal. Čo je toto za miesto? A odkiaľ vlastne prišiel? Veď v miestnosti v ktorej Mark bol, neboli žiadne iné dvere.

    „Prosím zastav! Som si istý, že sa dohodneme, nájdeme nejaké inteligentné riešenie, veď sme ľudia a nie zveri!“ Steven sa zastavil, ale jeho úmysly sa nezmenili. „Mark, myslíš si, že ma to nemrzí, snažím sa samého seba presvedčiť, že to čo robím, robím preto, aby som prežil. Skrátka pud. Už som zabil troch ktorý ma chceli zabiť. Dáva nás do jednotlivých miestností systematicky.“

    Markovi to dávalo zmysel, no stále ničomu nechápal. „Ak si už zabil troch... Akí pacienti to boli?“ spýtal sa Mark a srdce mu bilo ako keby ho mal zraziť vlak. Steven sa trocha zamyslel a z jeho úst sa vydrali tri čísla: „50, 41 a 48. Potreboval si smrť niektorého z nich?“

    Markom sa spustil mráz. Pri slovíčku 41 už pocítil náznak radosti a hnusu zároveň že príde aj č. 42 alebo 47. Ale nič. „Nie, ale potreboval som smrť č. 42 a č. 47,“ zaúpel bolestne Mark. „Môžeme ísť za nimi,“ navrhol Steven. „A čo urobíme?“ cinicky sa spýtal Mark.

    Steven sa trocha ponoril do mozgu a nakoniec povedal: „Budeme sa im vyhrážať, nech nám dajú číslo, alebo umrú. A nesmú nás nasledovať.“ Mark sa musel ironicky usmiať. „Myslíš že to zaberie? Tí ľudia predsa bojujú o prežitie tak ako my dvaja, určite sa nebudú vzdávať svojej šance, aj oni majú niekoho zabiť. A navyše, aj keby to urobili tak sa my dvaja nemôžeme dostať spoločne von. Do výťahu môže vstúpiť iba jeden človek,“ dodal Mark a Stevenom prenikol odpor k jeho únoscovi.

    „Rád by som vedel, čo sa aspoň stane s nami ktorí tu dole zostanú,“ povedal Steven len tak a rozmýšľal ako sa pozrieť čo najlepšie na Markovu ruku a prečítať kód. Potom už treba nájsť len pacienta č. 8 a bude vybavené. Od Marka by jednoducho utiekol.

    Ale spomenul si na pokyn č. 3. Zabíjajte rýchlo a bolestne aby ste odkryli viacero pomôcok v hľadaní cesty k výťahu. Žeby mal každý pacient vytetovanú nejakú mapu alebo čo? „Mark, otoč sa a nadvihni plášť,“ rozkázal Steven.

    „Aby som dostal ranu od chrbta?“ opýtal sa Mark neveriacky. „Nie, ale ten šialenec hovoril o ceste k výťahu, o tom že ju máme nájsť na pacientoch.“ Mark sa vystrel a rozmýšľal, že to môže byť naozaj pravda. Ale predsa len, Steven ho chcel zabiť hneď a má na to aj šancu, tak prečo by sa nemal otočiť radšej on?

    „Otoč sa ty. Neboj sa, ja ťa nezabijem,“ požiadal ho Mark a Steven sa s nevôľou otočil a nadvihol si plášť tak aby bolo vidno chrbát. Ten bol prázdny. Zabíjajte aby ste odkryli... Markovi v hlave rezonovali tieto slová a rozmýšľal aké sú jeho šance. Mám Stevena zabiť? Koniec koncov, každý pacient v sebe ukrýva nejakú časť cesty. A navyše, on ma musí zabiť, ak chce prežiť. A k tomu všetkému, je v týchto chodbách množstvo iných ľudí rýchlo hľadajúcich riešenie. Ja tu strácam čas. Mark sa rozhodol nechať Stevena v pokoji a nenútene viesť rozhovor.

    „Na tom chrbte nie je nič, ale skúsim sa pozrieť na nejaké pokusy niečo tu nakresliť. Ten šialenec je výborný maliar,“ povedal Mark a Steven si vzdychol. „Počuj, ako si sa vlastne dostal do tej miestnosti? V nej som sa prebudil a nie sú tam žiadne iné dvere,“ hovoril Mark a predstieral že hľadá na chrbte nejaké obrysy.

    „Už si zošalel? V tej miestnosti sú štyri dvere, z každej steny jedny. Iba zo stropu a podlahy nie,“ povedal Steven a zrejme sa mu už nepáčila Markova zaujatosť k jeho chrbtu a vzpriamil sa skôr, ako mohol Mark niečo podniknúť. „To bude nejaký omyl. Tam neboli žiadne iné dvere,“ rozhodne povedal Mark.

    „Poď sem,“ povedal Steven a vykročil smerom k tým dverám. Vošiel dnu a počkal kým vojde aj Mark. Potom sa dvere sami zabuchli. Mark ich skúsil otvoriť aby sa presvedčil či sú zamknuté alebo nie. Neboli. Uľavilo sa mu a rozhliadol sa po miestnosti. Po televízore nebola ani stopa. Po ničom nebola ani stopa. Ale na ostatných stenách boli rovnaké dvere ako z ktorých vyšiel. 

    „Tak tomuto trocha nerozumiem,“ povedal Mark snažiac sa stvoriť si v hlave ucelenú predstavu čo sa práve stalo.

    „Táto miestnosť sa nazýva Kocka Tajomstiev. Teba, Mark, som do nej uložil, aby ťa našli ľahšie ostatní. Ty si radšej rýchlo odišiel. A urobil si dobre. Z ostatných dvoch dverí by k tebe nikto nevošiel, ale z dverí, ktorými prišiel Steven, áno. Bol v nich pacient č. 41. A ten má zabiť teba, aby mohol vidieť v tvojich očiach cestu k výťahu,“ ozval sa šialencov hlas kdesi z kúta podfarbený rozhlasom. Mark tam videl malú skrinku bielej žiarivej farby ako sa vypla.

    „Počkaj, čo myslel tým, že má ten pacient vidieť v tvojich očiach cestu k výťahu?“ spýtal sa Steven. Mark mal opäť hlavu plnú myšlienok a domnienok. Žiadna z nich nebola veľmi pravdepodobná. „Mám niečo v oku?“ spýtal sa mark, aj keď tam nič okrem svojich šošoviek necítil.

    „Nič zvláštne. Šošovky si mal aj predtým, akej boli farby?“ hovoril Steven. „Hnedo-zelenej,“ odvetil Mark a očakával, že mu Steven povie niečo iné ale... „Nič ti so šošovkami neurobil. Sú rovnakej farby ako boli.“

    Mark na chvíľu pomyslel na Kate ale radšej tie myšlienky zahnal, lebo by od strachu umrel. „Tak potom ako to dočerta myslel?“ spýtal sa Mark.

    Steven sa chvíľu zastavil a prechádzal po miestnosti. „Skús si ich dať dole,“ navrhol mu napokon. „Zošalel si? Bez nich vidím len tmavé a nejasné obrysy, nemôžem sa pohybovať dobre. Nič nevidím ostro,“ namietal Mark. „Mám nejaký nápad, iba mi ich na chvíľu daj, stačí jedna ako na skúšku,“ povedal Steven a nastavil ruku.

    „Ako viem, že ti môžem veriť?“ spýtal sa Mark ostražito. „Stále ti jedna zostane, iba sa na niečo pozriem,“ povedal Steven, „mysli na to, že nemáme veľa času.“ Mark si pomaly a opatrne vybral pravú šošovku a do oka mu udrela dezorientácia a nejasnosť. V jednom videl stále všetko, v druhom mal pocit, že je v agónií.

    Videl Stevena ako pozerá na šošovku a potom ju nastavil tak, aby na ňu dopadalo čo najmenej svetla. „Myslím, že moja domnienka je správna,“ usúdil napokon s úsmevom. Mark sa rýchlo vypytoval: „V čom správna? Ako správna?“

    „Daj mi druhú, zatiaľ ti vrátim túto,“ povedal Steven a podal mu šošovku do ruky. Mark si ju založil a všetko sa vrátilo do normálu, no vzápätí v ľavom oku všetko vbehlo do chaosu. Steven opäť skúmal pohľadom povrch jemnej šošovky. Potom sa pousmial a povedal: „Ten chlap čo nás sem zavrel, je inteligentnejší než si myslíme. Všetko čo povedal zatiaľ dáva zmysel.“

    „Povieš mi konečne čo tam vidíš, alebo budeš mlčať naveky?“ spýtal sa Mark a točila sa mu hlava z toho blbého pocitu v ľavom oku.  

    „Neviem ako, ale na povrch obidvoch šošoviek nakreslil mapu tohto miesta. Sú to najtenšie a najprecíznejšie čiary aké som kedy videl. Ale na druhej strane sú tak malé, že by som potreboval fakt parádny zrak aby som sa na tej mapke zorientoval.“

    „Alebo mikroskop,“ povedal Mark a pokračoval, „a prečo nakreslil aj na druhú šošovku to isté. Bola to starosť navyše.“

    Steven sa usmial. „Nevysvetlil som ti to. Na pravej šošovke je mapa, na ľavej ktorú držím sú názvy a čísla zapadajúce do tej pravej, čiže keď tieto šošovky prekryjeme tak zistíme, kde sme, a na aké miesta máme ísť, ale bez mikroskopu alebo poriadnej lupy sme stratení.“

    „Sme stratení tak či tak, lebo ja bez šošoviek vidím v podstate nič. Vráť mi ju,“ požiadal Mark a natiahol ruku do prázdna. Steven mal v očiach chamtivosť.

    Odporovo odvetil: „Čo ak nie?“   Prístupov 1448
Kvalita článku
(100%) hlasov 2

PRÍSPEVKY
SLEDOVAŤ
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Aermoo M1 Rugged
[ 4.8.2018] (príspevkov 0)
Business English pre samoukov + CD
[ 28.4.2018] (príspevkov 0)
Amazing Motospeed V30 RGB Gaming Mouse
[ 9.11.2017] (príspevkov 0)
Amazing Motospeed CK98 RGB Gaming Mechan...
[ 8.11.2017] (príspevkov 0)
Review on Chuwi Lapbook 15,6'' from www....
[ 1.6.2017] (príspevkov 1)
Dojmy produktov z čínskeho e-shopu www.t...
[ 16.5.2017] (príspevkov 6)
Takto vyzerá hrdina nového Mass Effect: ...
[ 5.3.2016] (príspevkov 0)