blogy logo
login PRIHLÁS SA
BLOG terzeus
ČLÁNKY
DISKUSIE
SLEDOVAŤ BLOG
Welcome :)
TerzeusPacient č. 34 - Part 1
pridal Terzeus 22.5. 2010 o 22:40

    Sobota popoludní: Mark Shield žil na Berts Avenue 26. Práve kosil trávnik a rozmýšľal nad tým, čo mu dobré prichystala jeho priateľka na olovrant. Rýchle šmýkanie sa čepelí mu vnikalo do mozgu a on tento zvuk nadovšetko miloval. Pripomínal mu nebezpečenstvo a silu toho prístroja.

    Vtom mu kosačka prestala fungovať. Pozrel sa dozadu na kábel siahajúci smerom do garáže a videl, že je odpojený od zástrčky vnútri. „Kate, hovoril som ti aby si nevypínala prúd kým ti nepoviem!“ zvolal Mark a ponáhľal sa do garáže. Len čo vošiel sa vysúvacie dvere skĺzli dole a uzamkli. Bola tu tma a Mark nič nevidel. Odrazu mu do tváre vnikol prenikavý zápach – chloroform – preniklo Markovi hlavou predtým ako padol do silného spánku.

 

    Mark sa prebudil. Mal na sebe biely odev aký mávajú pacienti v nemocnici. Ležal na dlážke v žiarivo bielej miestnosti. Zdvihol sa zo zeme a pocítil, že je celý otupený. To z toho chloroformu... napadlo mu a náhle sa zorientoval. Kde to je? Prečo tu je? Čo sa dopekla stalo? Náhle sa zo stropu z otvoru zniesla televízia a na nej bola tvár človeka zahalená maskou zo striebra pokropená krvou.

    „Čau Mark! Páči sa ti tu?“ spýtal sa chladný hlas spoza nej.

    „Kto dopekla ste? Čo chcete?“ opýtal sa Mark nahnevane.

    „Moje meno nie je dôležité... Dôležité je vaše prežitie počas nasledujúcich pár hodín. Ocitli ste sa v podzemnom komplexe plnom mnohých miestností a ľudí. Títo ľudia ma práve počúvajú, tak ako vy. Ale iba vy počujete to čo poviem teraz vám: Ak chcete aby vaša priateľka bola nažive aj po tejto noci, musíte počúvať moje pokyny...“ Markom trhlo a mal pocit, že sa mu život trhá na kusy. Napäto počúval a snažil sa dýchať: „Pokyn č. 1: O chvíľu sa zo steny vysunie skriňa, v nej nájdete drevenú hrčovitú palicu. Nie je veľmi veľká, ani veľmi dlhá, ale je to na začiatok. Potrebujete ju na prežitie, lebo ak chcú prežiť ostatní, musia zabiť Vás. Ak chcete prežiť vy, musíte zabiť pacienta č. 42. Mimochodom, vy ste pacient č. 34. Číslo je na chrbte plášťa každého pacienta.“ Mark neveril vlastným očiam a ušiam. Je toto sen?

    „Pokyn č. 2: Každý väzeň má zabiť niekoľkých pacientov aby sa dostal ďalej. Každý pacient má totiž na ruke napísaný číselný kód k dverám ktoré vedú do výťahu. Iba jeden z pacientov sa k nemu dostane. A je vás tu päťdesiat. Každý si musí nájsť svoju obeť ak chce dosiahnuť čosi o čo bojuje. Vašou vášňou bolo skúšať koľko človek znesie a kde je až schopný zájsť aby vyskúšal svoje hranice. Dnes to máte dovolené úplne. Čo sa týka tých kódov, v momente ako sa vaša ruka dotkne klávesnice, bude aktivovaný kód ktorý ste našli na ruke vašej obete. Ak naťukáte iný, alebo svoj, nebude platný. Veľa šťastia.“

    „Pokyn č. 3: Výťah sa od vás päťdesiatich ukrýva dosť ďaleko a vedie cez labyrint chodieb a miestností. Je možné, že aj keď uspejete, tak sa k nemu nikdy nedostanete. Je to na vás. Buď máte šťastie alebo nie. A dávajte si pozor: každá miestnosť, aj keby sa vám zdala akákoľvek bezpečná, je životu nebezpečná, aj tá v ktorej sa práve nachádzate. Otvorte oči a spoznajte riziko ktoré vám v každej miestnosti hrozí.“

    „Pokyn č. 3: V rôznych miestnostiach môžete nájsť rôzne nástroje na boj o prežitie. Niektorý sa budú určite báť zabíjať, ale nájdete aj takých ktorý nie. Tí ktorý nechcú sú ľahkým orieškom. Zabíjajte rýchlo a bolestne aby ste odkryli viacero pomôcok v hľadaní cesty k výťahu. To je všetko, prajem príjemnú zábavu! A nezabudnite: pacient č. 42 má váš kód k výťahu a ak chcete aby bol aktivovaný musíte ho naťukať spolu s kódom pacienta č. 47. Ak ho budete chcieť vziať so sebou, aby ste ušetrili životy, spustí sa poplašné zariadenie striekajúce kyselinu chlorovodíkovú po chodbe vedúcej k výťahu. Stopercentnú. Veľmi dlho by ste si nepožili. A na druhej strane by ste znemožnili ostatným možnosť sa zachrániť. Pamätaj: ak je na podlahe viac ľudí, tak vás zabije kyselina. Zbohom! Verím, že sa uvidíme.“

    Mark rozmýšľal, ako sa to len mohlo stať. Prečo sa to deje? Nič som nikomu neurobil! Vtom sa zo steny vysunula sklená skrinka a v nej bola spomínaná hrčovitá palica. Na jej koncoch trčali klince. Vziať si ju?

    Po chvíli váhania sa Mark načiahol po palici a veril, že nájde riešenie.

    Potom sa obzrel po miestnosti. Nebolo na nej nič nebezpečné. Alebo iba zdanlivo? Bola celá biela, dokonale štvorcová a malá. Dvere boli zarovno so stenou. A vtom si uvedomil, že nevidí vlastne steny, lebo vydávajú svetlo, zabraňujúce vo videní. Po čom vlastne kráčam?

    Nechcel sa nad tým zamýšľať a tak sa pohol k dverám kým by mu strach úplne nezahmlil mozog. Otvoril ich a na jeho počudovanie boli naozaj otvorené.

    Stál na chodbe – strašne dlhej. Zdalo sa že nekončí. Bola plná dverí z akých vyšiel. Pozrel sa na jej druhý koniec. Ten bol takisto dlhý, ale nie tak ako ten druhý. Otočil sa k dlhšiemu a rozmýšľal aký je tento komplex dlhý. Lepšie bude, ak budem behať.

    Mark sa rozbehol smerom ku koncu no len čo nabral rýchlosť tvrdo narazil do betónovej steny hlavou a zdalo sa mu, že si aj tvrdo narazil jeden zub. Oddialil sa a sledoval do čoho narazil. Do steny. Ale na tej stene bola dokonalá maľba obrovskej dlhokánskej chodby zdajúcej sa, že nekončí. Obraz bol dielom majstra. Z každej strany sa zdal skutočným a zvláštna technika maľby a samotné farby boli starostlivo vybrané a namaľované. Dokonca aj efekt osvetlenia chodby sa zdal skutočný.

    Otočil sa opačne a videl že z dverí v ktorých sa nachádzal vyšiel akýsi muž. Zvieral zakrvavenú obojstrannú sekeru a na plášti mu stálo číslo 14. Otočil sa smerom k Markovi a keď ho zbadal, zdalo sa že ho spoznal. Rozbehol sa k nemu. Mark si nachystal palicu na obranu a volal naňho: „Pozrite, dá sa to nejako vyriešiť!“ Ten sa len pousmial a povedal: „Áno dá, Mark. Som tvoj dobrý priateľ a sused, ale nemôžem ťa nechať nažive, ak chcem ujsť. Ty máš palicu, ja sekeru. A máš môj kód.“  Prístupov 1630
Kvalita článku
(100%) hlasov 2

PRÍSPEVKY
SLEDUJETE
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Prihláste sa, alebo použite facebook login facebook login
ĎALŠIE ČLÁNKY V BLOGU
Aermoo M1 Rugged
[ 4.8.2018] (príspevkov 0)
Business English pre samoukov + CD
[ 28.4.2018] (príspevkov 0)
Amazing Motospeed V30 RGB Gaming Mouse
[ 9.11.2017] (príspevkov 0)
Amazing Motospeed CK98 RGB Gaming Mechan...
[ 8.11.2017] (príspevkov 0)
Review on Chuwi Lapbook 15,6'' from www....
[ 1.6.2017] (príspevkov 1)
Dojmy produktov z čínskeho e-shopu www.t...
[ 16.5.2017] (príspevkov 6)
Takto vyzerá hrdina nového Mass Effect: ...
[ 5.3.2016] (príspevkov 0)